Nii et pärast 5 aastat Austraalias elamist õnnestus meil Sydney ära näha, oli ka aeg.
Eriti tore oli, et Sydneys võttis meid vastu tore Eesti pere, sai mõnusasti emakeeles juttu vadistada ja muljetada. Hommikul panime siis linna poole teele ja jállegi jäi seda uudistamisaega väheseks. Eks linna on ikka maru suur, siis mõtlesime, et tuleb leida üks korralik kõrge hoone, et linnast parem ettekujutus saada. Sydney Tower Eye oli just selleks sobilik.
Enne vaateplatvormile minekut saime teada, et Sydneys on elanikke üle 180st erinevast rahvusest, kes räägivad üle 140 erineva keele. Linnas on umbes 650 linnaosa, mis laiub 70 km läände, 40 km põhja ja 60 km lõunasse.
Minu arvamus on, et on ilusaid rohelisi alasid ja on ka täiesti inetuid maja majas kinni betoonitundega alasid. Linn on väga kiire ja inimesed on hästi ametlikud ja tõsised.Otsustasime oma piiratud aja kasutada Hyde pargi, Ooperimaja (Opera House) ja Sydney Harbour silla (Sydney Harbour Bridge) vaatamiseks.
Hyde park, Anzac sõjaveteranide auks ehitatud maja/monument
Peeglid pargis ja muud klõpsud teekonnal Opera House-i poole
Sydney haigla tundus päris vana hoone olevat. Leidsime selle eest vahva skulptuuri ka. Miks metssiga? Pole õrna aimugi.
Linna raamatukogu oli küll ilusate suurte sammastega hoone.
Vana New South Walesi osariigi valitsuse hoone.
Siin oli pargis huvitav väiksematest kividest ehitatud suur kivi. Veidi eemal võis ennast linnupuuris pildistada.
Ja siin ta ongi – Sydney Opera House
Ootasin väga luksuslikku ja moodsat sisedisaini, aga avastasime hoopis betoonseinad ja laed üheskoos puiduga. No ei olnud minu maitse, kuidagi kõle mulje jäi.
Sydney Harbour Bridge
Enne kojuminekut sattusime veel nägema meest kõrgel monorattal põlevate tõrvikutega zongleerimas. Loomulikult olid maas ka kübarad, mille sisse võis raha visata.
Aga niimoodi see meie Sydney päevake möödus ja oligi aeg tagasi kodupoole minna, et veel viimane öö mõnusalt meie lahkete võõrustajate juures veeta ja tagasi kodupoole asutada.